Klient końcowy, Fundusz Rozwoju Gmin (FRG), odpowiedzialny jest za rozwój lokalnych społeczności w Gruzji, także w zakresie utylizacji odpadów. Przy pomocy biura ds. wdrożeń, projekt został przy pomocy japońskich inwestorów wdrożony w ramach nieprojektowego grantu pomocowego.

Kraj: Gruzja
Miasto/populacja:

  • Tbilisi: 1,4 mln
  • Zugdidi: 120 000
  • Poti: 70 000
  • Gori: 80 000
  • Borjomi: 35 000
  • Duszeti: 15 000

Opis zadania

Zadanie polegało na dostarczeniu ok. 5800 pojemników typu MGB o pojemności 1100 l, wykonanych z galwanizowanej blachy stalowej grubej, co pozwoliłoby na rozpoczęcie w Gruzji planowej zbiórki odpadów. We współpracy z FRG, wyznaczono i dostarczono odpowiednie ilości pojemników do miast. Pierwszym etapem planu średniookresowego było zapoczątkowanie segregacji i recyklingu odpadów w Gruzji.

Zalecenia

Z powodów higienicznych i praktycznych, wszystkie pojemniki były wyposażone w pedał otwierający pokrywę. Aby chronić ich własność, wszystkie pojemniki MGB miały na pokrywie wytłoczony unikalny wzór.

Wdrożenie

Wdrożenie miało miejsce w kilku etapach. Informowanie mieszkańców rozpoczęło się kilka miesięcy przed dystrybucją pojemników. Pojemniki produkowano równocześnie z ich dystrybucją, co pozwoliło zachować termin narzucony przez klienta.

Wyniki

Akceptacja społeczna była znacznie szersza niż początkowo przypuszczano. FRG zamierza teraz wprowadzić w najbliższej przyszłości pojemniki służące do osobnego zbierania odpadów.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Systemy pojemników zwrotnych w praktyce
Systemy pojemników zwrotnych w praktyce

Select country

Close