Produkcja pojemników na odpady i materiały do recyklingu podlega corcznym kontrolom niezależnych instytutcji, np. SKZ Würzburg. Dodatkowo przechodzi obowiązkowe bieżące, wewnętrzne monitoringi procesów produkcji i materiałów. Działania te gwarantują spójną jakość na wysokim poziomie. Nowe rozwiązania są także sprawdzane pod kątem jakości i funkcjonalności.

Test upadku

Pojemnik wypełniony ładunkiem o masie 150 kg jest wielokrotnie spuszczany z wysokości 3 metrów na równą, niesprężystą powierzchnię, tak by uderzyć w nią dołem lub przodem.

Test podwozia

Podwozie pojemnika wypełnionego ładunkiem o masie 150 kg wprawiane jest przez specjalne urządzenie w nieprzerwany ruch na 24 godziny. Oznacza to wydajność ruchową rzędu ok. 100 km.

Test uderzeń

Stalowy cylinder o masie 5 kg spuszczany jest wielokrotnie w temperaturze -20°C z wysokości 1 m (norma EN 840 wymaga wysokości tylko 0,8 m) przez rurę nakierowaną na krawędzie, zawiasy i inne delikatne elementy pojemnika.

Test kół i osi

Pojemnik wypełniony ładunkiem o masie 150 kg spuszczany jest z wysokości 180 mm na równą, niesprężystą powierzchnię tysiąc razy. Oznacza to, że podwozie jest w stanie wytrzymać uderzenia w koła i osie.

Test w środku nawilżającym

Aby sprawdzić powstawanie pęknięć ze względu na działanie napięć, pojemniki zanurza się w środku zwilżającym (stosunek objętościowy 2–3%). Test trwa 48 godzin w temperaturze 70°C.

Przechowywanie w wysokiej temperaturze

Pojemniki są przechowywane w pozycji pionowej i bez ładunku w piecu konwekcyjnym w temperaturze 90-95°C przez 3 dni. Zmiana wymiarów spowodowana działaniem ciepła nie może przekroczyć 1,5% oraz określonych limitów wymiarowych.

100% nowych materiałów – 100% jakości

W procesie produkcji pojemników wykorzystywane są wyłącznie najlepsze surowce oferowane przez uznanych dostawców. W tym przypadku 100% produktów wytwarzanych jest z nowych materiałów, nigdy z pochodzących recyklingu. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zapewnić długi okres niezawodnego użytkowania.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 32 / 730 72 24

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Pobierz broszury
Pobierz broszury
  • Jakość SSI SCHAEFER>>
Video
Znak jakości RAL

Aby móc oferować naszym klientom niezawodne narzędzie w zakresie sprawdzania jakości i wydajności
pojemników na odpady i materiały do recyklingu, stworzyliśmy „Instytut jakości pojemników na odpady i materiały do recyklingu” oraz wprowadziliśmy znak jakości RAL. 

Inne certyfikaty i standardy jakości:

Nasz cel w zakresie jakości – korzyść klientów:

  • Bezusterkowe działanie
  • Możliwość użytkowania w temperaturach od -40°C to +80°C
  • Długi okres użytkowania
  • Wysoki poziom wydajności
  • Niezawodność
  • Minimalne koszty

Select country

Close