Magazyn samonośny, inaczej silos to typ magazynu, gdzie regały stanowią konstrukcje nośne dachu i ścian. Zakres wersji systemów półkowych jest bardzo zróżnicowany. Od w pełni zautomatyzowanych systemów regałowych wysokiego składowania w projektach silosów do ręcznie obsługiwanych systemów półkowych montowanych w halach – te dwie opcje mogą być łączone na wiele sposobów.

Decyzja o wyborze pomiędzy magazynem samonośnym (silosem) a magazynem wewnętrznym jest bardzo ważna. Silos zapewnia określone korzyści już na etapie wstępnym i później, w trakcie użytkowania:

  • Zwarta konstrukcja zapewnia atrakcyjne oszczędności miejsca
  • Proste podstawy dzięki rozłożeniu ciężaru na wiele wsporników półek
  • Szybsza gotowość systemu dzięki krótszym czasom montażu
  • Niższe koszty użytkowania (np. klimatyzacji, oświetlenia)
  • Atrakcyjne możliwości w zakresie amortyzacji

 

Od wysokości ok. 20 m dobrym pomysłem jest korzystanie z silosowych systemów regałowych wysokiego składowania. Optymalny projekt zależy od różnych parametrów i opracowywany jest przez firmę SSI SCHAEFER w kilku etapach i we współpracy z klientem.

1. etap: Wymagania klienta w zakresie rodzaju towarów, pojemności magazynowania i jakości obsługi towarów

2. etap: Określenie rodzaju systemu w ramach planowania wstępnego / koncepcyjnego z wykorzystaniem danych uzyskanych w 1. etapie (automatycznie lub manualnie)

3. etap: Wybór sprzętu regałowego w zależności od analizy stosunku kosztu do wydajności (bezzałogowe, w pełni zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania; sprzęt obsługiwany ręcznie, np. wózki widłowe)

4. etap: Określenie dokładnej geometrii magazynu z uwzględnieniem czynników zewnętrznych takich, jak warunki regionalne i uwarunkowania prawne (budynek wysoki i długi czy niski i płaski)

5. etap: Określenie modelu magazynu po zestawieniu zalet projektowych silosu

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Select country

Close