Media w bezpiecznych pojemnikach zwrotnych

Posiadając około 400 oddziałów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, wydawnictwo Weltbild jest jedną z wiodących firm w swojej branży. Stała dostępność produktów jest kluczowym czynnikiem gwarantującym satysfakcję klienta. Oddziały otrzymują dostawy codziennie, co jest wyzwaniem logistycznym i ekonomicznym. 

  • Mehrweg-Transportsystem mit Versandturm
  • Mehrwegbehälter von SSI SCHÄFER bei Weltbild Verlagsgruppe
  • Falt-Klapp-Boxen (FK-Boxen) bei der Kommissionierung

Firma zdecydowała się na system transportu zwrotnego z wykorzystaniem solidnych składanych pojemników typu FK oferowanych przez firmę SSI SCHAEFER i dających możliwość ich układania w stosy do wysyłki. Stosy takie składają się ze składanych skrzyń, pokryw wierzchnich i wózka. Firma Weltbild korzysta ze skrzyń FK różnych rozmiarów, które mogą być układane w stosy jedne z drugimi. Dzięki pominięciu półek, większe produkty mogą być również pobierane bezpośrednio ze stosów wysyłkowych. Stosy są okrywane zapinanymi płachtami na czas transportu, co chroni je przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą.

Etykiety z kodami kreskowymi na pojemnikach i akcesoriach pozwalają na nieprzerwane śledzenie produktów i opakowań w łańcuchu transportowym. Dzięki zastosowaniu pojemników zwrotnych, firma Weltbild znacznie zmniejszyła ilość wytwarzanych odpadów w porównaniu z używaniem opakowań jednorazowych. Źródłem dodatkowych oszczędności jest łatwość dystrybucji stosów wysyłkowych logistycznie ekonomicznymi trasami w ramach łańcucha transportowego oraz 75% ograniczenie załadowania pojazdów przywożących puste pojemniki.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Szczegóły projektu

Select country

Close