Logistyka pojemników zwrotnych w hurtowej sprzedaży książek

Firma KNV, hurtowy sprzedawca książek, pomyślnie wdrożyła system zwrotny firmy SSI SCHAEFER w zakresie komisjonowania i dystrybucji (160 000 pojemników). Pomimo konieczności zaprojektowania nowego rozmiaru pojemnika, wstępne wdrożenie nastąpiło już po sześciu miesiącach. Rezultat: wzrost wydajności o 20%, standardyzacja procesów i możliwość automatyzacji w przyszłości.

  • Mehrweglogistik
  • Mehrwegsystem
  • Mehrwegsystem für Kommissionierung

System pojemników zwrotnych wykorzystujący nowe plastikowe pojemniki i pokrywy firmy SSI SCHAEFER został skutecznie wdrożony w firmie KNV. Od tego czasu dwie trzecie zamówień wysyłane jest do księgarni w pojemnikach zwrotnych.

Ponad 60% klientów firmy KNV korzysta obecnie z systemów pojemników zwrotnych, a ich liczba wciąż rośnie. Przekonali się oni, że standaryzowane pojemniki upraszczają procesy. W przypadku firmy KNV, oprócz aspektów ekonomicznych (większa elastyczność, oszczędność czasu i pieniędzy), bardzo liczy się fakt ekologiczności komponentów oraz jeszcze lepsza jakość usług. „System pojemników zwrotnych to idealne rozwiązanie” – podsumowuje dr Frank Hinz, dyrektor ds. logistyki w firmie Koch, Neff und Volckmar GmbH (KNV) z Kolonii w Niemczech. „W naszym przypadku oczekiwania wobec systemu pojemników zwrotnych firmy SSI SCHAEFER zostały spełnione, a oferowane przez ten system możliwości na przyszłość okazały się dokładnie takimi, jakich potrzebowaliśmy”.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Szczegóły projektu

Select country

Close