Pojemnik zwrotny do magazynowania, komisjonowania i transportu

HEMA jest jedną z wiodących sieci domów towarowych w Holandii (ponad 300 sklepów w krajach Beneluksu i Niemczech). Jej roczny obrót to ok. 1,3 mld €.

W centrum dystrybucyjnym w Utrechcie składowane są różne produkty niespożywcze przeznaczone do sprzedaży w sklepach należących do sieci. Po dostarczeniu, są one przekładane do składanych skrzyń firmy SSI SCHAEFER. Następnie skrzynie są rejestrowane i przekazywane bezpośrednio do magazynu automatycznego, gdzie przechowywane są przez pięć dni. Korzystanie z jednego typu skrzyń sprawia, że powstaje wydajna, uniwersalna jednostka magazynowa (Stock Keeping Unit, SKU) dla dostaw do sklepów.

  • Mehrwegbehälter bei HEMA
  • Mehrweg-Transportsystem im Automatik-Lager
  • Mehrwegbehälter für Lager, Kommissionierung und Transport
  • Kommissionierung über Pick-by-Light

Wprowadzono system transportu zwrotnego z wykorzystaniem składanych skrzyń (typ FK) od firmy SSI SCHAEFER, charakteryzujący się doskonałymi właściwościami w zakresie przenośników oraz optymalnie gospodarujący pojemnością magazynu automatycznego. Wzmocnione dno nie wygina się pod wpływem ciężkiej zawartości. Dzięki temu skrzynie typu FK mogą być pozycjonowane w magazynach automatycznych z dokładnością do milimetra.

Cały, w znacznej mierze zautomatyzowany proces magazynowania, komisjonowania i transportu może teraz zostać skutecznie uzupełniony jednym rodzajem pojemnika eliminującego konieczność przeładunku. Komisjonowanie odbywa się za pomocą systemu pick-by-light, który wymaga umieszczenia na każdym pojemniku kodu kreskowego. Następnie pojemniki są przejściowo składowane w magazynie buforowym w celu konsolidacji zamówień. Dla celów dostawy pojemniki są przesyłane przenośnikiem do punktu ładowania, gdzie są umieszczane na wózkach w formie stosów do wysyłki. Puste pojemniki można złożyć, co zmniejsza ich objętość w trakcie transportu powrotnego o 75% (oszczędność miejsca i pieniędzy).

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Szczegóły projektu

Select country

Close