Od półproduktów do gotowych produktów w wielofunkcyjnych pojemnikach

Magazyn automatyczny jest sercem procesu optymalizacji całości przepływu materiałów i kontroli produkcji w firmie Dornbracht, wiodącym światowym producencie wysokiej jakości akcesoriów łazienkowych. W wyniku rosnącego zróżnicowania oferowanych produktów klasyczna metoda produkcji kończąca się w magazynie gotowych produktów została zastąpiona systemem Kanban. Aby usprawnić przepływ materiałów, wprowadzone zostały pojemniki zwrotne firmy SSI SCHAEFER.

  • Automatik-Lager bei Dornbracht
  • Multifunktions-Behälter als Lager-, Transport-, Kommissionier- und Produktionsbehälter
  • Mehrweg-Transportssystem von SSI SCHÄFER

Wybrane pojemniki wielofunkcyjne (typu MF), wykonane z wytrzymałego polipropylenu działają cicho i bezpiecznie we wszystkich sekcjach taśmy przenośnika. Obecnie do magazynowania, transportu, komisjonowania i produkcji wykorzystywanych jest prawie 100 000 pojemników. Natężenie przepływu pojemników jest kontrolowane i monitorowane za pomocą etykiet z kodami kreskowymi umieszczonych na pojemnikach przez firmę SSI SCHAEFER.

System pojemników zwrotnych jest udostępniany dostawcom firmy Dornbracht bezpłatnie. Załadowany półwyrobami zgodnie ze specyfikacjami transportowany jest potem do firmy Dornbracht.

Aby zapewnić produkcję towarów końcowych w firmie Dornbracht dokładnie w zaplanowanym czasie, półwyroby, które podlegają dalszemu przetwarzaniu, muszą być stale dostępne. Po dostarczeniu, półwyroby są tymczasowo składowane w przejściowym magazynie buforowym (podobnie jak zakupione części dostarczane w pojemnikach), skąd pobierane są do procesu produkcji. Gotowe produkty są ładowane z powrotem do odpowiednich pojemników wielofunkcyjnych i przesyłane do magazynu gotowych produktów, gdzie bezpośrednio z pojemników wkładane są do kartonów wysyłanych do klienta.

Zmiana ta oznacza dla firmy Dornbracht znaczne korzyści: ograniczenie czasu wprowadzenia na rynek produktów standardowych i na zamówienie, mniejsze składy zapasów oraz wyraźny wzrost wydajności produkcji na wszystkich etapach tego procesu.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Szczegóły projektu

Select country

Close