Automatyczna paletyzacja może być przeprowadzana z wykorzystaniem robotów o wygiętym ramieniu lub robotów portalowych. SSI SCHAEFER oferuje kompleksowe rozwiązania, potrzebne do utworzenia palety z towarami wychodzącymi lub pojemnika na rolkach, na końcu procesu kompletowania towarów.

Perfekcyjnie zgrane elementy: od przenośników, przez technologię przenośników, aż po w pełni zautomatyzowane magazyny. SSI SCHAEFER oferuje intralogistykę z jednego źródła.

Paletyzowanie i zabezpieczanie w jednym etapie

Kompleksowe rozwiązanie zawiera oprogramowanie do pakowania, służące do obliczania tworzonych palet, roboty do pakowania oraz zintegrowane urządzenie do zabezpieczania ładunku, które, w przypadku palet, składa się z nawijarek folii stretch i poziomych maszyn do taśmowania pojemników na rolkach. W tym procesie zapakowane palety i pojemniki na rolkach nie muszą być poruszane, co oznacza, że ryzyko spadnięcia lub ześlizgnięcia się paczek przed zabezpieczeniem ładunku zostaje praktycznie wykluczone.

Oprogramowanie do pakowania jest tak zaprojektowane, żeby pozwalało na uzyskanie przede wszystkim stabilności ładowanej palety oraz optymalnego poziomu wypełnienia. Aby umożliwić wdrożenie oprogramowania podczas pracy robotów, robot i chwytak są tak zaprojektowane, żeby zapakowane jednostki mogły być składane na paletę z czterech stron, począwszy od jej wnętrza, na zewnątrz.

Przedmioty są przenoszone bez przerw, ze specjalnej pozycji transferowej, która ma także funkcję przechylania, umożliwiającą podnoszenie produktów, które się przewróciły.

Ten transfer ruchu i dokładne ustawianie w pozycji docelowej oraz precyzyjne ułożenie poprzez szybkie cofnięcie chwytaka od pręta zabezpieczającego, zapewniają pakowanie ponad 800 jednostek na godzinę.

Korzyści:

  • pakowane jednostki mogą być układane ze wszystkich czterech stron palety,
  • można zapobiec upadaniu lub ześlizgiwaniu się paczek,
  • przenoszenie paczek ze specjalnego punktu bez zatrzymywania,
  • zintegrowana funkcja przechylania, podczas przenoszenia, poprawia pozycję produktów, które się przewróciły,
  • pakowanie ponad 800 jednostek transportowych na godzinę.
Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Video
Nasze referencje z różnych sektorów

Select country

Close