Orbiter

Ten międzynarodowy producent napojów, z siedzibą w Gerolstein, rozprowadza najlepiej sprzedające się na rynku niemieckim markę wody mineralnej, a także jest największym eksporterem wody mineralnej w Niemczech. W celu zapobieganiu sezonowego wąskiego gardła w dostawach, firma we właściwym czasie rozpoczęła projektowanie logistyki dystrybucji w swojej siedzibie głównej, która stała się znacznie oszczędniejsza poprzez zastosowanie automatyzacji wszędzie gdzie było to możliwe.

Opis rozwiązania

Schäfer Orbiter

SSI SCHAEFER będąc generalnym wykonawcą zbudował dla producenta napojów Gerolsteiner w pełni zautomatyzowany magazyn kompaktowy, który jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych w branży napojów. Dzięki zastosowaniu projektu z wykorzystaniem magazynowania kanałowego, systemu Schaefer Lift & Run, układnic Orbiter i inteligentnego sterowania przepływem materiałów przez WMS, Gerolsteiner może optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową, zwiększyć dostępność, zdolność dostaw, jakość usług i wydajności procesów logistycznych, a także wprowadzić nowoczesne miejsca pracy. Ponadto, takie rozwiązanie daje niemieckiemu producentowi napojów możliwość dalszej rozbudowy.

Finalne efekty.

Senkrechtfoerderer

W dwóch etapach budowy, które trwały od połowy 2011 do września 2012, SSI SCHAEFER stworzył dla Gerolsteiner jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych magazynów i schematów przepływu materiałów w branży napojów. W pierwszym etapie zbudowano kompleks magazynowy z 9300 miejscami paletowymi bezpośrednio przy linii rozlewniczej na potrzeby magazynowania produktów jednorazowych, które stanowią 20% produkcji Gerolsteinera. Po rozruchu w listopadzie 2011 roku rozpoczęto drugi etap budowy podczas, którego zbudowano magazyn kompaktowy, który podwoił pojemność magazynową.

W swoim nowym sześciokorytarzowym magazynie wysokiego składowania Gerolsteiner dostępnych ma około 19,000 miejsc paletowych. Ponadto, został on tak zaprojektowany, aby możliwe było zwiększenie pojemność aż do 60,000 miejsc. Cały projekt został przystosowany do zasad zrównoważonego rozwoju, a centrum dystrybucyjne może być modułowo powiększane. Dzięki temu, jeśli będzie to potrzebne, kolejny kompleks magazynowy może być łatwo dołączony do obecnego magazynu, systemu przenośników i rozwiązania informatycznego. Magazyn kompaktowy, który cechuje się wydajnością i zaprojektowany został z myślą o optymalizacji drogi, ma również pozytywny wpływ na zmniejszenie produkcji CO2 przez Gerolsteiner, oferuje znacznie większą pojemność magazynową i ułatwia obsługę zamówień.

Poprawa bezpieczeństwa i wydajności procesów:

 • optymalizacja logistyki dystrybucji poprzez automatyzację
 • zmniejszenie kosztów pracy w logistyce
 • maksymalne wykorzystanie pojemności magazynowej w siedzibie głównej klienta. Dzięki automatyzacji odpowiednich procesów logistycznych, skrócono procesy magazynowe od wyładunku, kompletację po załadunek. Wpłynęło to również na skrócenie czasu realizacji zleceń oraz ich bezbłędność i inne jak:
  • usprawnienie przeładowywania ciężarówek, zwłaszcza w okresie największego obciążenia
  • zwiększenie dostępności, zdolności dostaw, jakości usługi i wydajności procesów logistycznych
 • dzięki zastosowaniu systemu Lift & Run poprawę bezpieczeństwa osiągnięto poprzez redukcję ruchu wózków po magazynie; eliminacja operacji w regałach (załadunek, wyładunek)
 • dzięki zmniejszonemu przeładunkowi palety są bardziej stabilne i znacznie czystsze niż to było wcześniej. Ponadto, znacznie ulepszono miejsca pracy dzięki nowemu systemowi logistyki. Obecnie pracownicy zajmują się głównie odpowiedzialną koordynacją procesów, a nie wyczerpującymi czynnościami operacyjnymi”
 • Dzięki automatyzacji i realizacji dostaw według zasady „towar do człowieka”, nie trzeba już przemieszczać wózków widłowych. W ten sposób produkcja CO2 zmniejszyła się o 20% tylko biorąc pod uwagę wewnętrzny transport, nie biorąc pod uwagę zaletet wydajnościowych nowego systemu.
Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Das Projekt im Detail
Reference-Video

Zakres naszych produktów i usług:

 • planowanie logistyki i budowy w ramach przygotowania etapów budowy
 • symulacja i planowanie realizacji
 • wewnętrzny system regałów do magazynowania kanałowego
 • system Schaefer Lift & Run
 • wizualizacja
 • system zarządzania magazynem (WMS)
 • system przenośników palet
 • generalne wykonawstwo projektu pod klucz
 • infolinia serwisowa i konserwacja

Select country

Close