Jacoby Pharmazeutika AG is jest firmą rodzinną z siedzibą w Hallein niedaleko Salzburga w Austrii. Jacoby jest aktywna w hurcie, wyłącznej dystrybucji/skład (OTC) i produkcji czynników oraz sprzedaży produktów weterynaryjnych. Jako hurtownik Jacoby regularnie zaopatruje 400 aptek w zachodniej Austrii. Jako wyłączny dystrybutor (Eubos, Similasan, Apotee itp.) firma ma ponad 1 200 klientów w całej Austrii. Inne lokalizacje Jacoby obejmują Hohenems/Vorarlberg i Klagenfurt/Carinthia, firma Jacoby jest również aktywna na Węgrzech i Słowenii. Dzięki 480 pracownikom firma osiąga roczny obrót 200 milionów euro.

Jakiś czas temu Jacoby Pharmazeutika z Hallein osiągnęła maksymalne limity pojemności w odniesieniu do możliwego poziomu przerobu. Magazyn pracował na dwóch poziomach oraz w wynajmowanej hali. Dwa dzienne okresy największego obciążenia sięgające 44% objętości zamówienia stanowiły szczególne wyzwanie.

Projekt zatem ustanowił pięć ważnych celów:

  • optymalizacja przepływu towarów na jednym poziomie,
  • automatyzacja artykułów szybko poruszających się,
  • wsparcie w okresach największego obciążenia,
  • objęcie procesów w hurcie, wyłączna dystrybucja/skład i własna produkcja,
  • rezerwowa pojemność dla rozwoju w przyszłości.

Dzięki pełnej rekonfiguracji logistyki magazynu, Jacoby Pharmazeutika może w pełni korzystać ze zwiększonej efektywności komisjonowania. Projekt, komisjonowanie i systemy przenośników SSI SCHAEFER Peem przedstawiają efektywne połączenie obejmujące w pełni automatyczne i ręczne komisjonowanie ze wsparciem technologicznym i zabezpieczeniem rezerwy pojemności w siedzibie firmy. Złożone wymagania zostały w pełni spełnione dzięki czynnemu planowaniu i dużej elastyczności w kontroli szczegółów.

„Możemy w zupełnie inny sposób podejść do przeprowadzania procesów w firmie. Wstępne rozmowy, czynne planowanie oraz wysoka elastyczność dostosowywania. Na każdym etapie projektu mogliśmy być całkowicie spokojni dzięki naszemu niezawodnemu partnerowi.”

Dr Peter Unterkofler, LL.M. (LSE),
Członek Zarządu firmy Jacoby Pharmazeutika AG

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Szczegóły projektu
Zakres naszych produktów i usług:
  • technologia przenośników,
  • systemy komisjonowania,
  • komponenty systemu,
  • rozwiązania oprogramowaniowe.
Download brochure
Download brochure

Select country

Close