Komisjonowanie, znane także jako proces kompletowania różnych artykułów w celu stworzenia wymaganej paczki do wysyłki, jest najbardziej wymagającym zadaniem w automatyzacji magazynów. 90% tej ciężkiej i w dużej mierze monotonnej pracy jest nadal wykonywanej przez personel magazynu, ponieważ w dalszym ciągu nie jest możliwe zastąpienie ludzkiej ręki i oka.

Tak było do tej pory, ponieważ SSI Robo-Pick firmy SSI SCHAEFER jest pierwszą automatyczną komórką komisjonowania, która może być płynnie zintegrowana z istniejącymi projektami magazynów i osiąga ponad 2 000 komisjonowań na godzinę. Nie potrzeba systemu uczyć artykułów, które mają być komisjonowane, tzn. wprowadzać do systemu poszczególnych produktów wraz z ich cechami, ani układać artykułów w określonej pozycji.

Do teraz wszystkie próby automatyzacji komisjonowania za pomocą robotów były nieudane, ze względu na brak elastyczności w zakresie przetwarzania obrazu. SSI SCHAEFER dokonał przełomu technologicznego, dzięki innowacyjnemu połączeniu przetwarzania obrazu 3D i 2D. Przetwarzania obrazu przez SSI Robo-Pick nie utrudniają produkty ułozone w kilku warstwach, ani pochylone, ani także artykuły w kolorze czarnym, produkty okrągłe, asymetryczne, ani ukośne paczki. Szczególnie ważne jest, że nie ma potrzeby wcześniejszego programowania danych produktów ani też zapisywania ich właściwości. SSI Robo-Pick wykorzystuje istniejące przydziały jednostek transportowych i artykułów w magazynach zautomatyzowanych w celu zagwarantowania, że klient otrzyma właściwe artykuły. Określony artykuł jest zawsze przydzielany do każdego kartonu, tacy lub pojemnika, lub innymi słowy, do nośników ładunku.

Oznacza to, że SSI SCHAEFER nie tylko dokonuje przełomu, ale także osiąga niespotykany stosunek ceny do wydajności. Jest to główny czynnik dla SSI SCHAEFER - zrównoważone innowacje o szybkim zwrocie inwestycji.

  • Ponad 2 000 komisjonowań/godz.
  • Szybki zwrot inwestycji
  • Wysoka jakość komisjonowania
  • Krótki czas przetwarzania zamówień
  • Może być także wykorzystywana jako komórka „pick & pack” (komisjonuj i pakuj)

Wykorzystanie SSI Robo-Pick nie jest ograniczone do procesu komisjonowania. SSI Robo-Pick jest także idealny, na przykład, do obsługi zwrotów. Ten obszar logistyki zyskuje na znaczeniu, szczególnie w przypadku handlu wysyłkowego.

Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Pobierz broszury
Pobierz broszury
Najlepszy produkt w LogiMAT 2011
SSI Robo-Pick

Select country

Close