Wraz z innowacyjną koncepcją 3D-MATRIX Solution® firma SSI Schäfer proponuje dynamiczne rozwiązanie systemowe dla magazynowania i komisjonowania pojemników, kartonów, tac magazynowych oraz palet. Wyjątkowa kombinatoryka zapewnia najwyższy poziom elastyczności i perspektywiczną skalowalność.

3D-MATRIX Solution®: magazynowanie, buforowanie i sekwencjonowanie w jednym systemie Magazynowanie i komisjonowanie z pojemników, kartonów, tac magazynowych oraz palet

Zalety:

  • Koncepcja systemu nadaje się dla opakowań zbiorczych, tac magazynowych oraz palet
  • Ruchy środków transportowych stosowanych w magazynie są realizowane konsekwentnie oddzielnie i równolegle w kierunkach X, Y i Z
  • Wstępne buforowanie dzięki miejscom  transferowym
  • Pełne sekwencjonowanie zamówień
  • Możliwość elastycznego zwiększania długości, szerokości i wysokości magazynu
  • Stały dostęp do wszystkich produktów w magazynie przy utrzymaniu tej samej efektywności
  • Klasyfikacja zasobów magazynowych wg systemu ABC jest zbędna
  • Ułatwiony dostęp podczas bieżącej pracy zapewnia prostszą konserwację
  • Dynamika i brak przestojów

Problematyka konwencjonalnych magazynów

Tradycyjne systemy zazwyczaj zakładają wydawanie towarów w kierunku początku alejki (oś X). Pionowy odcinek do poziomu przenośników w osi Y realizowany jest przez układnice lub windy. Bezpośredni dostęp do miejsc składowania (oś Z) zapewniają układnice lub wózki transferowe. Ładunki pobrane z miejsc składowania są przenoszone za pomocą wspomnianych urządzeń do przenośników lub stanowisk transferowych. Cały przepływ materiału w magazynie opiera się na tych kilku punktach i komponentach odpowiedzialnych za wydawanie towarów. Stanowiska transferowe oraz pojemność i wydajność wind i pętli transportowych ograniczają w ten sposób dynamikę systemu.

Funkcjonowanie i elementy składowe rozwiązania 3D-MATRIX Solution®

Ruchy zastosowanych środków transportowych w magazynie w kierunkach X, Y i Z są realizowane niezależnie i równolegle. Koncepcja systemu dla pojemników, tac magazynowych i palet działa za pośrednictwem różnych systemów wahadłowych. Wymagane jednostki ładunkowe są podstawiane na stanowiskach transferowych do windy i buforowane. Indywidualny dostęp wind do stanowisk transferowych umożliwia sekwencjonowanie w ramach procesu wydawania towarów lub magazynowania uzależnionego od obciążenia. Takie rozmieszczenie stanowisk kompletacyjnych i wysyłkowych, które można konfigurować w praktycznie dowolny sposób, umożliwia ich indywidualne łączenie i sekwencyjne ładowanie. Wszystkie procesy wydawania towarów przebiegają bez łączenia i wyłącznie w obszarze zintegrowanego stanowiska roboczego. Dzięki temu można elastycznie zwiększać długość, szerokość i wysokość składów magazynowych – bez konieczności zmiany funkcjonowania całego systemu.
Przy bieżącej pracy systemu możliwy jest nieograniczony dostęp do niego, co znacznie ułatwia prowadzenie prac konserwacyjnych. Etapy rozbudowy można z łatwością zintegrować z infrastrukturą istniejącego komputerowego systemu zarządzania magazynem. Co więcej: dzięki koncepcji 3D-MATRIX Solution system magazynowy przejmuje cały proces sekwencjonowania. Wózki transferowe firmy SSI Schäfer mają maksymalny dostęp do miejsc składowania. Elastyczna liczba wind oferuje natomiast większą liczbę stanowisk transferowych.
W ten sposób następuje nie tylko oddzielenie ruchu układnicy od stanowiska do komisjonowania, lecz także proces wstępnego buforowania trwa maksymalnie godzinę. Pozwala to zniwelować różnice w strukturze zamówienia i towaru.

Masz więcej pytań? Chętnie Ci doradzimy - skontaktuj się z nami!

Lagerung und Kommissionierung von Behältern, Kartons, Tablaren, Lagen-Trays und Euro-Paletten
Pytania i porady
Pytania i porady

Zadzwoń do nas teraz na:

+48 (0)22/665 94 06

Chętnie pomożemy!

Kontakt przez email

Select country

Close